Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zestaw na sezon burzowy 2016
Cześć wszystkim Uśmiech

Do pierwszych wiosennych burz jeszcze trochę czasu pozostało, ale zakup pasuje zrobić wcześniej.Na ten sezon burzowy planuję uzbrojenie się w nowy sprzęt. Przez ostatnie 2,5 roku miałem do dyspozycji małą Sony Alpha 330, która w tej chwili już najlepsze chwile ma dawno za sobą i prawdopodobnie sprzedam ją za małe pieniążki. Służyła dzielnie w fotografii dziennej, jak i łapania pojedynczych wyładowań w nocy

Moim celem jest zakupienie sprzętu , który oferowałby możliwość amatorskich nagrań video w ciągu dnia jak i w nocy ( z naciskiem na nocne burze ) oraz wykonywania dobrych jakościowo zdjęć.Dodam, że głównymi obiektami fotografii dla mnie są krajobrazy i zjawiska burzowe.

Zanim założyłem wątek to poczytałem co nieco w internecie na temat filmowania nocnych burz i okazuje się , że dużym problemem są matryce CMOS. Znalazłem kilka wzmianek  na temat aparatu Lumix FZ48 , który jest podobno chwalony i nadaje się idealnie do amatorskiego zastosowania  z naciskiem na fimowanie nocnych wyładowań. ( Posiłkuję się tylko opiniami innych i przykładowymi filmami ).

I tutaj mam do was pytanie. Czy lepsza by była konfiguracja kupna Np takiego Lumixa i osobno jakiegoś Nikona / Canona ze średniej półki ? Ustalmy, że gdyby trzymać się tej opcji, to maksymalny budżet jaki mógłbym na to przeznaczyć będzie oscylował w granicach 4000 zł. W cenie dodatkowo musiały by się znaleźć dwa statywy. 

Chciałbym usłyszeć od was wszelkie za i przeciw. Propozycje aparatów cyfrowych,  i reszty osprzętu a także wasze sugestie [Obrazek: icon_e_smile.gif] Dziękuję za wszelkie odpowiedzi [Obrazek: icon_e_wink.gif]
Odpowiedz
A czemu 2 statywy? Oczko Jeden tak na zapas w razie czego? Tutaj to Jarek i Robert by pomogli bo ja przez całe życie fotografuje niezmiennie tylko swoją cyfrówką Samsung PL210 xD Jest dobry do krajobrazów itd, ale do burz to tylko z statywem, a statywu nie posiadam xD
Odpowiedz
Już odpowiadam. Takie założenie miałem od początku, tylko nie wiedziałem czy w takim zakresie cenowym da się skompletować to co zasugerowałem. Chciałbym mimo wszystko mieć możliwość rejestracji osobno video i zdjęć. A statyw do jednego i drugiego jak najbardziej się przyda niezależnie od pory dnia, a w nocy to rzecz obowiązkowa Uśmiech Miałem bardzo podobnego Samsunga jak Ty, Kamil, ale dysponuję takimi a nie innymi środkami pieniężnymi i chciałbym zrealizować takie a nie inne cele Język Szukam opinii i porad ludzi którzy mają doświadczenie i obchodzą się z takimi sprzętami nie od wczoraj Duży uśmiech O ile w fotografii jestem nieco bardziej rozgarnięty tak w kwestii rejestracji video nie wiem zbyt wiele Duży uśmiech

Pozdrawiam Oczko
Odpowiedz
Więc tak, przygotowując się do nowego sezonu burzowego 2016 musisz uzbierać trochę pieniędzy, aby sezon był jak najlepiej dla Ciebie udany Duży uśmiech Ja sam z mojego doświadczenia wiem, że robienie zdjęć lub filmów za niskobudżetowych sprzęt nie jest dość atrakcyjny, ani nie jest wiarygodny. Z tego co ja Ci mogę polecić to kamerę CANON LEGRIA HF R68 to był mój pierwszy sprzęd na sezon 2015 i przyznam Ci szczerze, że najlepiej jest wybierać z średniej i ( wysokiej półki, jeżeli Ci na to finanse pozwalają ). Koszt takiej mamery wyniósł mnie 1,400 tys. zł. I jak na razie mnie nie zawodzi. Co mogę powiedzieć o tym sprzęcie ??? Na 100 % spodoba Ci się ta funkcja jaką jest 2w1 czyli za pomocą tej kamery możesz robić zaawansowane zdjęcie w full HD. Kamera posiada także stabilny obraz w ruchu co jest najważniejszą rzeczą podczas nagrywania z ręki. Zoom 57x, śledzenie obiektów w pełnym przybliżeniu, nagrywanie w formacie AVCHD ( 28 mb/s ) oraz MP4 ( 35 mb/s ), 8GB pamięci wewnętrznej + gniazdo kart SDXC. Naprawdę polecam ten sprzęt, ponieważ daje wiele fajnych możliwości podczas nagrywania czy robienia filmów Duży uśmiech

Drugi zestaw kamery, którą mogę Ci polecić ( wyższa póka ) to KAMERA CYFROWA SONY FDR-AX1 4K, na razie nie mogę Ci tu nic więcej o niej powiedzieć, ponieważ dopiero tydzień temu ją kupiłem ( koszt 11,900 tys zł ). Jedynie co mogą Ci o niej powiedzieć to to, że nagrywa w formacie 4K ( 3840x2160 ) Duży uśmiech
Odpowiedz
Za cenę takiej kamerki Sony ja planuję kupić jakieś auto na wiosnę Duży uśmiech więc możemy ją spokojnie pominąć w tej dyskusji Uśmiech Przewiduję budżet na jakieś 3500 zł. Testowałeś tą kamerkę w warunkach nocnych Oczko ? Masz może jakieś nagranie najlepiej nocnej burzy ? Jeśli chciałbym się trzymać swojego wariantu, czyli osobno kamera i aparat cyfrowy, to co mógłbyś polecić z aparatów ? Canony z serii EOS np ?
Odpowiedz
Ja póki co polegam na swoim telefonie, który dostarczyć mi może filmy w rozdzielczości FullHd jak również 4k. Ze zdjęciami jest nieco gorzej bo polegam jedynie na aparacie z 18-55 nie mniej jednak nałożenie filtra pozwala mi na uwidocznienie chmur jak również niewielka obróbka w Lighroomie. Na przyszłość chciałbym nabyć coś w stylu bardzo szerkiego szkła - 10-22 mm (np Tamrona), który pozwoli jeszcze mocniej i plastyczniej dokumentować grożne zjawiska.Kruchevski - Jeśli chdzi o statyw, nie kupuj żadnego plastiku. Najlepszym wyborem będzie forma Manfrotto. Plastik nawet pod ciężkim body bądź szkłem po prostu się przewróci przy np pdmuchu wiatru. Ddatkowo nocne zdjęcia niejednokrotnie będą poruszone, gdyż nawet nie wielkie drganie powoduje poruszenie całego zestawu.
Pozdrawiamy                                                                                                               Kontakt: jaroslaw.turala@wp.pl
Ekipa Forum

[Obrazek: Sygnatura2_ver_2.png]

Odpowiedz
Ja na razie mam zestaw z sezonu 2015 - czyli NIKON d5100 + Nikkor 18-55 , obiektyw który kupiłem z lustrzanką + kamera sony HDR CX220, obecnie używana do filmowania imprez sportowych. Dodatkowo kilka statywów - jeden solidny metalowy, taki którego silny wiatr nie ruszy, coś podobnego do tego : http://fripers.pl/p/statyw-fotograficzny...power-531/ Mam też 2 mniejsze statywy i statyw imadło, . W planie jeszcze kamerka samochodowa ( rejestrator jazdy ) , tak, aby dopełnić materiałem momenty gdy nie będzie się dało nagrywać.
Odpowiedz
[Obrazek: olimps_1.jpg]

I tak to czasami bywa. Planujesz sobie zakup "A" potem dochodzą opcje "B" i "C" a na końcu wybierasz między "D" i "E" i ostatecznie kupujesz "X" Duży uśmiech  Olympus OM-D E-M10 + obiektyw o zakresie ogniskowej 14-42 . Zwarta konstrukcja, która potrafi przebić niektóre popularne lustrzanki, na pewno pod względem filmowania gdzie mamy szereg stabilizacji. Najbliższa okazja by przetestować go będą jutrzejsze możliwe burze na Podkarpaciu . Pozdrawiam   Duży uśmiech
Odpowiedz
Rewelacyjny zestaw i ta ogniskowa 14mm która daje bardzo szeroki kąt. Poza tym jakość zdjęć także bardzo dobra Uśmiech Czekam na efekty.
Pozdrawiamy                                                                                                               Kontakt: jaroslaw.turala@wp.pl
Ekipa Forum

[Obrazek: Sygnatura2_ver_2.png]

Odpowiedz
Hej,

Ja na ten sezon to obecnie Nikon D300s + SIGMA 24-60mm F/2.8 EX DG ( fakt obiektyw pod FF ale daje rade), czasem Nikkor AF 28 mm f/2.8D.
Statyw jeden poszedł na śmietnik, teraz mam drugi aluminium, daje rade z wiatrem, a jak za mocno wieje to go dociążam.

Jeszcze gdzieś jest poczciwy Nikon D40 którym głównie z ręki fotografowałem wyładowania atmosferyczne.

A w tym roku czasem i lustrzankę analogową zabieram 1 lub dwie, kwestia tego czy kolorowy negatyw czy czarno-biały.
Nie będę Was zamęczał ile tego jest itd.

Jeszcze chcę cos z FF zakupić.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości