Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie są skutki uderzenia pioruna w auto?
Mam do Was pytanie, często robiłem wypady na mobilne łowy tylko zawsze się zastanawiałem co się stanie jeśli w auto uderzy piorun - wiadomo auto działa jak klatka faradaya i osobom w środku nic się nie stanie jeśli nie dotykają metalowych części auta, ale co z samym autem? Mogę mieć na dachu jakiś ślad po piorunie? Jest możliwość, że wysiądzie mi elektryka w aucie lub coś takiego? Że spalą się jakieś przewody ?
Odpowiedz
Z tego co mi wiadomo, to żadnych śladów znaczących nie ma. Elektryka również nie powinna szwankować a człowiek w środku jest całkowicie bezpieczny.

Pozdrawiamy                                                                                                               Kontakt: jaroslaw.turala@wp.pl
Ekipa Forum

[Obrazek: Sygnatura2_ver_2.png]

Odpowiedz
Hmm no dobra tutaj dali dawkę 8000 V, a takie normalne/mocne wyładowanie doziemne ile ma V tak ok. ? Oczko
Odpowiedz
Kamilu. Tak czy owak w wersji amerykanskiej takze poddawano ludkow probie i...nic Oczko
Pozdrawiamy                                                                                                               Kontakt: jaroslaw.turala@wp.pl
Ekipa Forum

[Obrazek: Sygnatura2_ver_2.png]

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości