Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4.06.2017r - Zgierz miasto
DATA I CZAS - 4.06.2017r - 18:20 - 19:00

LOKALIZACJA - Zgierz miasto (woj. łódzkie)

ZAOBSERWOWANE ZJAWISKA:
- Cumulonimbus capillatus
- Opad sięgający powierzchni ziemi o średnicy kropel powyżej 0,4 mm
- Wyładowanie doziemne (jedna sztuka)
- Wał chmurowy na czole superkomórki burzowej
- Wiatr przyziemny w porywie do 70 km/h 

OPIS - Po powrocie z "łowów" niezbyt dobrych okazało się, że od połuniowego zachodu wkracza strefa superkomórkowa z widocznym niewielkim wałem chmurowym. W jednym momencie zrobiło się szaro. Nie ciemno, ale szaro. Na niebie (południe) widać było rozciągające się szare chmury początku komórki burzowej. W oddali było słychać pojedyncze grzmoty jednak nie mogłem zaobserwować żadnego wyładowania. Udało mi się zobaczyć jedno doziemne i to jeszcze przed ścianą deszczu, która powoli ogarniała coraz większą powierzchnię. Chmura zaczęła szybko tracić zarys, a wiatr zaczął się zmagać. Niedługo potem napłynął opad właściwy. Z silnym wiatrem padało niemal poziomo. Widzialność spadła do 2 tyś metrów. Dookoła było szaro i deszczowo. Temperatura z 26 stopni spadła do zaledwie 17 stopni. 
Cała impreza przesuwała się na północny wschód dokonując zniszczeń w centrum Łodzi.

DOKUMENTACJA - FILMY - ZDJĘCIA:
[Obrazek: IMG_20170604_181742.jpg]
[Obrazek: IMG_20170604_181921.jpg]
[Obrazek: IMG_20170604_182047.jpg]
[Obrazek: IMG_20170604_181957.jpg]
Pozdrawiamy                                                                                                               Kontakt: jaroslaw.turala@wp.pl
Ekipa Forum

[Obrazek: Sygnatura2_ver_2.png]

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości