Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Programy do obróbki zdjęć
Chciałem się Was spytać czy stosujecie jakieś zaawansowane programy do obróbki zdjęć, czy są to raczej jakieś zwykłe i czy jakieś szczególnie polecacie? Oczko Ja zazwyczaj zdjęcia obrabiam w gimpie i póki co mi wystarcza Oczko
Odpowiedz
Wszystko zależy od tego jakie zdjęcia robimy: czy chcemy je wywołać, czy po prostu wrzucać na portal społecznościowy.
Oczywiście chyba dzisiejszym królem jest adobe photoshop gdzie można praktycznie wszystko zrobić. Jest wiele programów do obróbki, szczególnie samych gołych jpg - photofiltre, photoscape i inne.

Ja osobiście używam Adobe Light Room gdyż wiele zdjęć robię w formacie RAW.
Pozdrawiamy                                                                                                               Kontakt: jaroslaw.turala@wp.pl
Ekipa Forum

[Obrazek: Sygnatura2_ver_2.png]

Odpowiedz
Kiedyś używałem Corel Photo Paint. Coś jak photoshop. Do zdjęć używałem z 1% możliwości programu. Ustawiałem jedynie kontrast i jasność. Wpadł mi w ręce pewnego razu photoshop. Po paru min go olałem. Przyzwyczajenie do corela wzięło górę i trochę też to, że photoshop jest zbyt popularny. Teraz nawet corela nie używam. Zdjęcia robię telefonem. Jest sporo programów do obróbki na telefon. Ja mialem oryginalnie zainstalowany - Lumia Kreatywne Studio. Jak dla mnie bomba. Tylko to jest na system Windows Phone. Na androida tez na pewno jest sporo takich programów i pewnie wiecej niż na wp. Zanim zdjęcie skopiuje na komputer, to mam juz je obrobione. Mogę obrabiać mobilnie, jadąc busem, czekając w kolejce gdzies, po prostu przy okazji. Dawniej musiałem ekstra włączyć komputer i na nim działać.
Pozdrawiam                                                                                                                                  Kontakt: stormhunters@pspm.org.pl           Koordynator Storm Hunters
Odpowiedz
Popularny jest także GIMP, który krok p kroku opisywany jest w kolejnych numerach miesięcznika PCFORMAT Uśmiech.
Pozdrawiamy                                                                                                               Kontakt: jaroslaw.turala@wp.pl
Ekipa Forum

[Obrazek: Sygnatura2_ver_2.png]

Odpowiedz
GIMP polecam wszystkim początkującym. Fajna możliwość nauczenia się podstawowej obróbki zdjęć i za darmo.

Do profesjonalnej pracy sugeruję pakiet PS. Ewentualnie tańsza wersja (i oczywiście grosza w możliwości) z Corela: Photo Paint z wersji minimum X7.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości