OGŁOSZENIE

KATEGORIE AKTUALNOŚCI:

ArtykułyPlany na rok 2017

Napisał: Stanisław Malec, 04.01.2017    Kategoria: Wiedza i bezpieczeństwo Strona 1 z 1

PLANY NA ROK 2017


Wkrótce powitamy Nowy Rok który będzie dość bogaty w jubileusze meteorologiczne.
W lipcu 2017 minie okrągłe 20 lat od pamiętnej, straszliwej powodzi, nazwanej przez wielu " powodzią tysiąclecia". Wcześniej, w styczniu obchodzimy 10-lecie od dnia w którym nawiedził nas Cyryl, orkan który wyrządził wiele zniszczeń w naszym kraju.
Drodzy Czytelnicy ; zanim poinformuję o planach redakcyjnych na przyszłość, to parę słów podsumowania kończącego się starego 2016 roku.

Pierwszy artykuł w dziale redakcyjnym pojawił się 1 maja i nosił tytuł: "Polskie majówki". Od tego czasu ukazało się w sumie 25 artykułów w tym 5 wywiadów, tak z użytkownikami forum jak i członkami PSPM. Jak widać, to właśnie wywiady cieszą się największym zainteresowaniem, są czytane najchętniej i do nich wrócimy w przyszłości.
Rok 2017 jak już wspomniałem, będzie dość bogatym rokiem w jubileusze związane z pogodą. W 2 dekadzie stycznia minie równe 10 lat od przejścia huraganu " Cyryl" który wyrządził wiele szkód na obszarze naszego kraju i zabił 6 osób.
Jeszcze większy jubileusz czeka nas latem. Otóż w lipcu minie 20-rocznica od pamiętnej, katastrofalnej powodzi w której życie straciło na terenie Polski aż 56 osób ! Z tej okazji planowany jest Mega- artykuł. ale po kolei.


Rok 2017 rozpoczniemy od publikacji kolejnych, ciekawych ankiet pogodowych, tym razem poznamy wiele bardzo ciekawych danych o naszym stosunku do najzimniejszej z pór roku, dowiemy się ilu internautów spędza czas wolny zimą, aktywnie na świeżym powietrzu, co robią na śniegu, a ilu wcale nie wychodzi z domu. Pojawi się cała masa różnych danych. W 1 kwartale pojawią się artykuły o tematyce zimowej.
Przerwa od wszelakich sondaży,ankiet, próśb o ankiety, potrwa dłużej, lecz nie wszystkim dam spokój Uśmiech
Wiosną ukaże się artykuł o Łowcach Burz. Mają zostać w nim zamieszczone bardzo interesujące wyniki badań, bo wcześniej zamierzamy utworzyć ankietę adresowaną tylko i wyłącznie do tzw. Łowców Burz. Ma zostać w niej zadanych 20-30 pytań. Już dziś zachęcamy wszystkich pasjonatów groźnych zjawisk atmosferycznych do licznego udziału w tej sondzie. Dowiemy się z niej krótko mówiąc: Wszystko lub prawie wszystko o Łowcach i Łowczyniach burz. m.in. w jakich województwach jest ich najwięcej, w jakich najmniej, w jakim najczęściej są wieku, jakie mają inne zainteresowania a nawet co jedzą na obiad.
W przyszłym roku powracamy też do zamieszczania wywiadów z ciekawymi ludźmi ,również z Łowcami burz i nieraz na forum naprawdę powieje grozą !
Istnieje także pomysł ( choć nie wiadomo czy wypali) na ogromny, arcyciekawy artykuł podsumowujący cały sezon burzowy 2017 w Polsce aby dowiedzieć się jakie regiony, miejscowości, są w sposób szczególny uwielbiane przez silne burze a gdzie jest ich najmniej w ciągu roku, jakie miejscowości pioruny omijają szerokim łukiem.
To jednak nie jest pewne czy dojdzie do skutku gdyż takie generalne podsumowanie byłoby " większym" przedsięwzięciem.
Od marca lub kwietnia rozpocznie się " cykl artykułów" pt: " Wywiad Miesiąca". Mają to być rozmowy z osobami bardziej lub mniej związanymi z meteorologią, również z miłośnikami przyrody.

Po wakacjach przeprowadzona zostanie ankieta " turystyczna" z której dowiemy się ilu respondentów wyjechało na wczasy, ilu spędziło urlop w Polsce a ilu za granicami naszego kraju.
Spodziewana jest także ankieta " powodziowa" z kilkoma pytaniami n/t wielkiej wody z 1997 roku.

Zapraszamy więc bardzo, bardzo serdecznie do odwiedzania forum, Strony PSPM przez cały nadchodzący rok bo naprawdę warto !
WSZYSTKIM CZYTELNIKOM : WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM 2017 ROKU !
Ocena:

Musisz być zalogowany aby ocenić artykuł!


Komentowanie wyłączone.
Pogoda na jutro: 19.01.2018 r.
SYSTEM WCZESNEGO OSTRZEGANIA

Powiększ mapę
Zobacz skalę

Czas obowiązywania ostrzeżenia:
10.07.2017 08CEST - 11.04.2017 08CEST

Burze
Ostrzeżenia przed burzami
1

Możliwośc wystąpienia burz pojedynczych lub słabo zorganizowanych z opadem deszczu o charakterze nawalnym do 10 l/m2 oraz gradu do średnicy 1 cm i porywami wiatru do 80 km/h.
2

Możliwość wystąienia burz zorganizowanych, również o charakterze superkomórkowym z opadem nawalnym powyżej 10 l/m2 oraz gradu o zakresie średnic 2 - 3 cm i wietrze do 100 km/h. Stopień drugi wydaje się przy minimalnie 40 procentowej szansie na wystąpienie trąby powietrznej.
3

Możliwość wystąpienia burz zorganizowanych raz superkomórkowych z opadem deszczu o charakterze nawalnym powyżej 20 l/m2 oraz gradu o średnicy powyżej 4 cm i wietrze przekraczającym 100 km/h. Stopień trzeci wydaje się przy ponad 60 procentowej możliwości wystąpienia traby powietrznej.

Powiększ mapę
Zobacz skalę

Czas obowiązywania ostrzeżenia:
Nie ustalono

Wiatr
Wiatr
1

70 - 90 km/h
2

91 - 110 km/h
3

powyżej 111 km/h

Powiększ mapę
Zobacz skalę

Czas obowiązywania ostrzeżenia:
Nie ustalono

Opady
Opady
1

10 - 20 mm
2

21 - 40 mm
3

41 mm i wiecej

Powiększ mapę
Zobacz skalę

Czas obowiązywania ostrzeżenia:
Nie ustalono

Upały
Upały
1

od 30°C do 32°C
2

od 33°C do 35°C
3

36°C i więcej

Powiększ mapę
Zobacz skalę

Czas obowiązywania ostrzeżenia:
Nie ustalono

Mrozy
Mrozy
1

od -10°C do -15°C
2

od -16°C do -20°C
3

-21°C i mniej

Powiększ mapę
Zobacz skalę

Czas obowiązywania ostrzeżenia:
Nie ustalono

Pozostałe
Mrozy
1

od -10°C do -15°C
2

od -16°C do -20°C
3

-21°C i mniej
PSPM TV


NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Pył wulkaniczny- kwiecień 2010
Przez Stanisław Malec, 19/04/2017
Siedem lat temu o tej porze, śledziliśmy informację o pewnej chmurze. Nie była to jednak żadna z chmur znanych nam z obserwacji, nie był to też Cumulo...
Niebezpieczny lód!
Przez Stanisław Malec, 12/02/2017
Niebezpieczny lód ! Trwa sezon ferii zimowych,uczniowie jednych województw kończą, zaś innych dopiero rozpoczną zimowy odpoczynek. Obecnie ferie ro...
Internauci o zimie
Przez Stanisław Malec, 28/01/2017
Internauci o zimie Wyniki ankiety Już od ponad miesiąca znamy odpowiedzi na pytania dotyczące białych,śnieżnych świąt Bożego Narodzenia. Dokładnie...
ANKIETA
brak aktywnych ankiet

Pokaż wszystkie ankiety

GŁÓWNI PARTNERZY

ECOCLIMA

PARTNERZY

© 2016 by PSPM - Polskie Stowarzyszenie Pasjonatów Meteorologii.
Kopiowanie jakichkolwiek materiałów ze strony surowo zabronione!
Projekt i wykonanie: sniper