OGŁOSZENIE

KATEGORIE AKTUALNOŚCI:

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI

Wyżowa pogoda z niskim zachmurzeniem. Coraz chłodniej.
    Napisał Jarosław Turała, 06.02.2017

Zima w natarciu?

Niekoniecznie tak oraz niekoniecznie nie.

Rozleniwione ludzkie rozumki, które nie pamiętają zimy z prawdziwego zdarzenia, a matka Natura swoim "Opium" skutecznie omamiła receptory Waszych rączek i buziek i...teraz - Za zimno, za śnieżnie.....ech...Przecież mamy luty smiling...

Po dosyć ładnych i pogodnych dniach obecnie mamy - na podłożu lekką zimę (za wyjątkiem wschodu Polski gdzie śniegu dosypał więcej) a na wysokości naszych główek jesień wraz ze smogiem.

SYTUACJA BARYCZNO-SYNOPTYCZNA - Polska jest pod działaniem dobrze rozbudowanego ośrodka wysokiego ciśnienia położonego nad Skandynawią(Wyż Skandynawski) blokujący niemal wszystko, co chce do nas z zachodu czy południa "przypłynąć'.Jedynie kraniuszki Polski południowej są w zasięgu ośrodka niżowego znad Włoch. Dodatkowo jakże istotna inwersja osiadania spowoduje kompletny brak słońca, które będzie przykryte warstwą niskiej chmury z których od czasu do czasu poprószy drobny śnieg. Na wschodzie i północnym wschodzie możemy mieć do czynienia z niewielką aktywnością chłodnego frontu i tam opady mogą być nieco mocniejsze.

6.02.2017r - PONIEDZIAŁEK - Zachmurzenie całkowite w całej Polsce. Z upływem dnia na przeważającym obszarze Polski niewielkie opady drobnego śniegu. Opady nieco większe (chociaż również symboliczne) na wschodzie oraz południu Polski. Na termometrach od -6 stopni na krańcach Polski północn-wschodniej przez na Podkarpaciu, Mazowszu oraz Podlasiu do -1, -2 stopni na pozostałym obszarze kraju. Wiatr nieznaczący.

7.02.2017r - WTOREK - Nad ranem największy spadek temperatury na krańcach północno-wschodniej Polski gdzie na termometrach można będzie ujrzeć nawet -11 stopni. Na pozostałym obszarze do -5 stopni. W ciągu dnia zachmurzenie nadal całkowite oraz większe opady na Mazowszu, Kujawach, Podlasiu oraz w Lubelskiem. Na pozostałym obszarze również opady ale niewielkie. Na termometrach podobnie do poniedziałku chociaż na wschodzie chłodniej, bo do -8,-9 stopni. W głębi Polski do -5 stopni, najcieplej na pomorzu oraz zachodzie Polski do -1 stopnia. Wiatr do 2-3 m/s który będzie potęgował uczucie chłodu.

8.02.2017r - ŚRODA - Noc na wschodzie już ze spadkiem do -12 stopni - oczywiście przy gruncie spadki większe. Cały czas zachmurzenie całkowite i niskie z rodzaju przygnębiających. Na zachodzie Polski po południu możliwe są bardzo niewielkie przejaśnienia (6/cool. Opady będą zanikać, jedynie na północnym wschodzie i krańcach Polski wschodniej do końca dnia może delikatnie prószyć. Na termometrach coraz niższe temperatury. Od -2 stopni na zachodzie przez -5,-6 stopni w pasie Plolski centralnej, do nawet -10 stopni na północnym wschodzie. Wiatr do 4 m/s a co za tym idzie odczuwalna temperatura będzie znacznie niższa niż ta na termometrach.

Pamiętajmy by się odpowiednio ubierać, jednak tak by również nie przesadzić, gdyż na szki termiczne organizmu czekają groźne wirusy oraz bakterie, które tylko czekają na spadem naszej/Waszej odporności.
Kategoria: Prognoza    Komentarzy: 0

DODAJ KOMENTARZ

  • Imię:
  • Treść komentarza:
  •  
  • Wpisz kod zabezpieczający
  •  
Pogoda na jutro: 19.02.2018 r.
SYSTEM WCZESNEGO OSTRZEGANIA

Powiększ mapę
Zobacz skalę

Czas obowiązywania ostrzeżenia:
10.07.2017 08CEST - 11.04.2017 08CEST

Burze
Ostrzeżenia przed burzami
1

Możliwośc wystąpienia burz pojedynczych lub słabo zorganizowanych z opadem deszczu o charakterze nawalnym do 10 l/m2 oraz gradu do średnicy 1 cm i porywami wiatru do 80 km/h.
2

Możliwość wystąienia burz zorganizowanych, również o charakterze superkomórkowym z opadem nawalnym powyżej 10 l/m2 oraz gradu o zakresie średnic 2 - 3 cm i wietrze do 100 km/h. Stopień drugi wydaje się przy minimalnie 40 procentowej szansie na wystąpienie trąby powietrznej.
3

Możliwość wystąpienia burz zorganizowanych raz superkomórkowych z opadem deszczu o charakterze nawalnym powyżej 20 l/m2 oraz gradu o średnicy powyżej 4 cm i wietrze przekraczającym 100 km/h. Stopień trzeci wydaje się przy ponad 60 procentowej możliwości wystąpienia traby powietrznej.

Powiększ mapę
Zobacz skalę

Czas obowiązywania ostrzeżenia:
Nie ustalono

Wiatr
Wiatr
1

70 - 90 km/h
2

91 - 110 km/h
3

powyżej 111 km/h

Powiększ mapę
Zobacz skalę

Czas obowiązywania ostrzeżenia:
Nie ustalono

Opady
Opady
1

10 - 20 mm
2

21 - 40 mm
3

41 mm i wiecej

Powiększ mapę
Zobacz skalę

Czas obowiązywania ostrzeżenia:
Nie ustalono

Upały
Upały
1

od 30°C do 32°C
2

od 33°C do 35°C
3

36°C i więcej

Powiększ mapę
Zobacz skalę

Czas obowiązywania ostrzeżenia:
Nie ustalono

Mrozy
Mrozy
1

od -10°C do -15°C
2

od -16°C do -20°C
3

-21°C i mniej

Powiększ mapę
Zobacz skalę

Czas obowiązywania ostrzeżenia:
Nie ustalono

Pozostałe
Mrozy
1

od -10°C do -15°C
2

od -16°C do -20°C
3

-21°C i mniej
PSPM TV


NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Pył wulkaniczny- kwiecień 2010
Przez Stanisław Malec, 19/04/2017
Siedem lat temu o tej porze, śledziliśmy informację o pewnej chmurze. Nie była to jednak żadna z chmur znanych nam z obserwacji, nie był to też Cumulo...
Niebezpieczny lód!
Przez Stanisław Malec, 12/02/2017
Niebezpieczny lód ! Trwa sezon ferii zimowych,uczniowie jednych województw kończą, zaś innych dopiero rozpoczną zimowy odpoczynek. Obecnie ferie ro...
Internauci o zimie
Przez Stanisław Malec, 28/01/2017
Internauci o zimie Wyniki ankiety Już od ponad miesiąca znamy odpowiedzi na pytania dotyczące białych,śnieżnych świąt Bożego Narodzenia. Dokładnie...
ANKIETA
brak aktywnych ankiet

Pokaż wszystkie ankiety

GŁÓWNI PARTNERZY

ECOCLIMA

PARTNERZY

© 2016 by PSPM - Polskie Stowarzyszenie Pasjonatów Meteorologii.
Kopiowanie jakichkolwiek materiałów ze strony surowo zabronione!
Projekt i wykonanie: sniper