OGŁOSZENIE

KATEGORIE AKTUALNOŚCI:

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI

Czeka nas stopniowa zmiana pogody,
    Napisał Jarosław Turała, 14.02.2017

Trzeba przyznać, że zima trzyma tyle ile powinna, ale niektórzy już mają jej dosyć. Wszystko wskazuje na to, że to póki co koniec zimowej pogody. Niestety obok zwiększającej się temperatury będziemy skazani na opady deszczu, marznące podłoże oraz gęste mgły i zamglenia.

SYTUACJA BARYCZNO-SYNOPTYCZNA - Polska znajduje się w centrum ośrodka wysokiego ciśnienia (1035 Hpa), które nadal sprowadza powietrze arktyczne, ale tekże różne scenariusze pogodowe. W jednych regionach mamy do czynienia z pełnym słońcem przez cały dzień, w innych wisi niska chmura z której od czasu do czasu pada niewielki śnieg. Na zachodzie w większej partii wilgoci mamy do czynienia z mgłami osadzającymi szadź.
W najbliższych dniach wyż przesunie się na południe, widać warstwę cieplejszego powietrza nasuwającą się od północnego zachodu.

14.02.2017r - WTOREK - Zachmurzenie małe na zachodzie i południu, na pozstałym obszarze do południa mogą zalegać mgły i zamglenia. Wschód skąpany we mgłąch i niskiej chmurze do wieczora. W wielu miejscach może wystąpić piękna i malownicza szadź. Na termometrach jeszcze nisko. Od -6 stopni na południwym wschodzie przez -3, -4 stopnie w centrum do zera na północnym wschodzie i dwóch stopni na krańcach Polski zachodniej. Wiatr słaby nie przekraczający 3 m/s.

15.02.2017r - ŚRODA - Noc w centralnej Polsce może być bardzo mroźna, do -11 stopni. W strefie mgieł cieplej, do nawet -1,0 stopni. BARDZO GĘSTE MGŁY NA WSCHODZIE!!!! Mgły mogą ograniczać widoczność do 200m. Tyczy się przede wszystkim to Kaszub, Warmii i Mazur, Podlasia, Mazowsza i lubelskiego. Zachmurzenie w ciągu dnia na wschodzie duże z zakresu 5/8 - 7/8 , im dalej na zachód tym pogodniej. Tu dobra informacja dla nielubiących zimy. Na zachodzie temperatura może dojść do 5-6 stopni. Im dalej na wschód tym chłodniej, ale temperatura ujemna jedynie na południowym wschodzie do -1 stopnia. Wiatr słaby do 5 m/s z południa skręcający na zachodni i połunidowo zachodni.

16.02.2017r - CZWARTEK - Na wschodzie i południowym wschodzie znów będziemy mieli do czynienia z mgłami ograniczającymi widzialność do 200-400m. Na otwartej przestrzeni możliwe większe spadki widzialności poziomej. Mgły mogą osadzadź szadź. Na drogach będzie bardzo ślisko. W ciągu dnia zachmurzenie małe do umiarkowanego, za wyjątkiem Polski zachodniej gdzie po południu można spodziewać się stopnioweg wzrostu zachmurzenia. To oznaki zbliżającego się frontu atmosferycznego, ale dotrzeć on powinien w piątek. Na termometrach z samego rana na wschodzie lekki mróz do -3 stopni, im dalej na zachód tym cieplej. Na krańcach zachodnich do nawet plus 2 stopni. W ciągu dnia na zachodzie wzrost temperatury do nawet 7-8 stopni. W centrum około 2-3 stopni. Najchłodniej standardowo na wschodzie gdzie może być w okolicach zera. Wiatr umiarkowany z zachodniego kierunku dochodzący do 7-8 m/s.

Zima w odwrocie, ale bądźcie czujni. Przejście z chłodu do ciepła to szereg utrudnień. Od lodu przez zamarzajace mgły.
Kategoria: Prognoza    Komentarzy: 0

DODAJ KOMENTARZ

  • Imię:
  • Treść komentarza:
  •  
  • Wpisz kod zabezpieczający
  •  
Pogoda na jutro: 19.02.2018 r.
SYSTEM WCZESNEGO OSTRZEGANIA

Powiększ mapę
Zobacz skalę

Czas obowiązywania ostrzeżenia:
10.07.2017 08CEST - 11.04.2017 08CEST

Burze
Ostrzeżenia przed burzami
1

Możliwośc wystąpienia burz pojedynczych lub słabo zorganizowanych z opadem deszczu o charakterze nawalnym do 10 l/m2 oraz gradu do średnicy 1 cm i porywami wiatru do 80 km/h.
2

Możliwość wystąienia burz zorganizowanych, również o charakterze superkomórkowym z opadem nawalnym powyżej 10 l/m2 oraz gradu o zakresie średnic 2 - 3 cm i wietrze do 100 km/h. Stopień drugi wydaje się przy minimalnie 40 procentowej szansie na wystąpienie trąby powietrznej.
3

Możliwość wystąpienia burz zorganizowanych raz superkomórkowych z opadem deszczu o charakterze nawalnym powyżej 20 l/m2 oraz gradu o średnicy powyżej 4 cm i wietrze przekraczającym 100 km/h. Stopień trzeci wydaje się przy ponad 60 procentowej możliwości wystąpienia traby powietrznej.

Powiększ mapę
Zobacz skalę

Czas obowiązywania ostrzeżenia:
Nie ustalono

Wiatr
Wiatr
1

70 - 90 km/h
2

91 - 110 km/h
3

powyżej 111 km/h

Powiększ mapę
Zobacz skalę

Czas obowiązywania ostrzeżenia:
Nie ustalono

Opady
Opady
1

10 - 20 mm
2

21 - 40 mm
3

41 mm i wiecej

Powiększ mapę
Zobacz skalę

Czas obowiązywania ostrzeżenia:
Nie ustalono

Upały
Upały
1

od 30°C do 32°C
2

od 33°C do 35°C
3

36°C i więcej

Powiększ mapę
Zobacz skalę

Czas obowiązywania ostrzeżenia:
Nie ustalono

Mrozy
Mrozy
1

od -10°C do -15°C
2

od -16°C do -20°C
3

-21°C i mniej

Powiększ mapę
Zobacz skalę

Czas obowiązywania ostrzeżenia:
Nie ustalono

Pozostałe
Mrozy
1

od -10°C do -15°C
2

od -16°C do -20°C
3

-21°C i mniej
PSPM TV


NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Pył wulkaniczny- kwiecień 2010
Przez Stanisław Malec, 19/04/2017
Siedem lat temu o tej porze, śledziliśmy informację o pewnej chmurze. Nie była to jednak żadna z chmur znanych nam z obserwacji, nie był to też Cumulo...
Niebezpieczny lód!
Przez Stanisław Malec, 12/02/2017
Niebezpieczny lód ! Trwa sezon ferii zimowych,uczniowie jednych województw kończą, zaś innych dopiero rozpoczną zimowy odpoczynek. Obecnie ferie ro...
Internauci o zimie
Przez Stanisław Malec, 28/01/2017
Internauci o zimie Wyniki ankiety Już od ponad miesiąca znamy odpowiedzi na pytania dotyczące białych,śnieżnych świąt Bożego Narodzenia. Dokładnie...
ANKIETA
brak aktywnych ankiet

Pokaż wszystkie ankiety

GŁÓWNI PARTNERZY

ECOCLIMA

PARTNERZY

© 2016 by PSPM - Polskie Stowarzyszenie Pasjonatów Meteorologii.
Kopiowanie jakichkolwiek materiałów ze strony surowo zabronione!
Projekt i wykonanie: sniper