OGŁOSZENIE

KATEGORIE AKTUALNOŚCI:

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI

Rekrutacja na forum
    Napisał Kamil, 01.05.2016

Drodzy czytelnicy!

Informujemy, że od dnia dzisiejszego do czasu nieokreślonego otwieramy na forum rekrutację do grup: SkyProjectStorm Hunters i Redakcja. Jest to okazja by każdy z Was wykazał się na forum swoimi umiejętnościami i wiedzą, oraz nadal je rozwijał. Zanim jednak każdy zainteresowany zaaplikuje do nas na dane stanowisko musi zapoznać się z wymaganiami dla każdego stanowiska, które znajdują się poniżej. • Użytkownik poprzez posty musi wykazać, że posiada wiedzę o różnych czynnikach atmosferycznych, w tym o czynnikach termodynamicznych atmosfery, pisze regularnie prognozy pogody, które zwykle się sprawdzają (uwaga - prognoza powinna być zawsze rozbudowana, wyjaśnić, dlaczego ma się pojawić lub nie pojawić dane zjawisko. Powinna pojawić się sytuacja synoptyczna i omówienie).
 • Śledzi zdjęcia satelitarne, obrazy radarowe i obrazy wyładowań rejestrowanych przez detektory wyładowań atmosferycznych. Śledzi również bieżącą sytuację meteorologiczną w Polsce, relacjonuje na forum, jaka pogoda aktualnie panuje w Polsce i czego w najbliższym czasie w ciągu kilku godzin można się spodziewać w różnych rejonach naszego kraju.
 • Bardzo dobrze zna się na prognozowaniu pogody z map synoptycznych, modeli numerycznych, wie jaką pogodę może przynieść dana sytuacja baryczna.
 • Posiada wiedzę o groźnych zjawiskach atmosferycznych i wie, w jakich warunkach może powstać np. tornado lub pojawić się opad gradu. Wie też jakie są objawy formowania się groźnego zjawiska atmosferycznego.
 • Udziela się aktywnie na forum w kategorii "SkyProject", w szczególności w dziale " Prognozy nieoficjalne". Prognozy te będą sprawdzane przez Administracje, Moderacje i Synoptyków forum by w przypadku napisania dobrych prognoz przez pretendenta zadecydować o jego przyjęciu.
 •  


 • Użytkownik zakłada lub rozwija wątki dotyczące konkretnych, groźnych zjawisk atmosferycznych, które miały już miejsce.
 • Aktywnie śledzi burze i inne zjawiska atmosferyczne ( przemieszcza się za nimi ).
 • Relacjonuje przebieg śledzenia burzy i innych zjawisk na forum.
 • Wykonuje filmy i zdjęcia zjawisk, materiały te umieszcza na forum.
 • Wykonuje filmy i zdjęcia szkód po zjawiskach, materiały te umieszcza na forum.
 • W czasie przechodzenia fali burz przez Polskę sprawdza gdzie będą występować najciekawsze zjawiska burzowe.
 • Udziela się aktywnie na forum w kategorii ''Storm Hunters''.
 •  


 • Użytkownik udziela się aktywnie w kategorii "Redakcja" w dziale "Artykuły rekrutacyjne".
 • Pisze przynajmniej 2 artykuły w tygodniu.
 • Pisze treściwe artykuły zawierające zdjęcia. Artykuł powinien mieć porządny wygląd, zdjęcia powinny być przyległe to tekstu, a sam tekst wyjustowany.
 • Zakłada lub rozwija wątki dotyczące konkretnych, groźnych zjawisk meteorologicznych, które miały już miejsce.
 • Zbiera artykuły, zdjęcia i filmy ukazujące groźne zjawisko lub szkody, które po nim powstały, po czym podaje linki do tych materiałów na forum. Na podstawie tych materiałów robi też własny opis zjawiska na forum, ocenia jego siłę oraz obszar, na którym wystąpiło.
 • Jeśli ma możliwość, jeździ w terenie w celu odpowiedniego zebrania informacji, gdzie będą występować najciekawsze zjawiska.
 • Zalecany jest też kontakt z tzw. osobami zainteresowanymi - czyli np. z osobami, które znajdą się na ścieżce gwałtownej burzy lub które zgłosiły zapotrzebowanie na relacjonowanie bieżącej sytuacji pogodowej w kraju. chodzi o zbieranie relacji od ludzi.
 • Jeśli ma możliwość stara się nawiązywać współpracę z okolicznymi instytucjami/mediami w celu wymiany informacji i weryfikowania faktów.
 • Przestrzega starannie zasad ortografii i zasad dot. praw autorskich. Podaje zawsze źródła z jakich korzystał.
 • Powołuje się na rzetelne informacje.
 • Jeśli ma możliwość przeprowadza różnego rodzaju wywiady.
 •  

Po zapoznaniu się przez zainteresowanych z powyższymi wymaganiami dot. danego stanowiska prosimy o przysyłanie swoich zgłoszeń poprzez wiadomość pw. na forum do mnie, bądź Mateusza Polakowskiego. W przypadku poszerzenia się rekrutacji o kolejne grupy będziemy na bieżąco aktualizować temat. 

Przypominamy, że owe grupy są grupami zamkniętymi i decyzję o dołączeniu do nich podejmuje Ekipa Forum wraz z Koordynatorem danej grupy.   
 

Wątek na forum: http://www.pspm.org.pl/forum/showthread.php?tid=47
Kategoria: Inne    Komentarzy: 0
Nie możesz pisać komentarzy.
Pogoda na jutro: 20.03.2018 r.
SYSTEM WCZESNEGO OSTRZEGANIA

Powiększ mapę
Zobacz skalę

Czas obowiązywania ostrzeżenia:
10.07.2017 08CEST - 11.04.2017 08CEST

Burze
Ostrzeżenia przed burzami
1

Możliwośc wystąpienia burz pojedynczych lub słabo zorganizowanych z opadem deszczu o charakterze nawalnym do 10 l/m2 oraz gradu do średnicy 1 cm i porywami wiatru do 80 km/h.
2

Możliwość wystąienia burz zorganizowanych, również o charakterze superkomórkowym z opadem nawalnym powyżej 10 l/m2 oraz gradu o zakresie średnic 2 - 3 cm i wietrze do 100 km/h. Stopień drugi wydaje się przy minimalnie 40 procentowej szansie na wystąpienie trąby powietrznej.
3

Możliwość wystąpienia burz zorganizowanych raz superkomórkowych z opadem deszczu o charakterze nawalnym powyżej 20 l/m2 oraz gradu o średnicy powyżej 4 cm i wietrze przekraczającym 100 km/h. Stopień trzeci wydaje się przy ponad 60 procentowej możliwości wystąpienia traby powietrznej.

Powiększ mapę
Zobacz skalę

Czas obowiązywania ostrzeżenia:
Nie ustalono

Wiatr
Wiatr
1

70 - 90 km/h
2

91 - 110 km/h
3

powyżej 111 km/h

Powiększ mapę
Zobacz skalę

Czas obowiązywania ostrzeżenia:
Nie ustalono

Opady
Opady
1

10 - 20 mm
2

21 - 40 mm
3

41 mm i wiecej

Powiększ mapę
Zobacz skalę

Czas obowiązywania ostrzeżenia:
Nie ustalono

Upały
Upały
1

od 30°C do 32°C
2

od 33°C do 35°C
3

36°C i więcej

Powiększ mapę
Zobacz skalę

Czas obowiązywania ostrzeżenia:
Nie ustalono

Mrozy
Mrozy
1

od -10°C do -15°C
2

od -16°C do -20°C
3

-21°C i mniej

Powiększ mapę
Zobacz skalę

Czas obowiązywania ostrzeżenia:
Nie ustalono

Pozostałe
Mrozy
1

od -10°C do -15°C
2

od -16°C do -20°C
3

-21°C i mniej
PSPM TV


NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Pył wulkaniczny- kwiecień 2010
Przez Stanisław Malec, 19/04/2017
Siedem lat temu o tej porze, śledziliśmy informację o pewnej chmurze. Nie była to jednak żadna z chmur znanych nam z obserwacji, nie był to też Cumulo...
Niebezpieczny lód!
Przez Stanisław Malec, 12/02/2017
Niebezpieczny lód ! Trwa sezon ferii zimowych,uczniowie jednych województw kończą, zaś innych dopiero rozpoczną zimowy odpoczynek. Obecnie ferie ro...
Internauci o zimie
Przez Stanisław Malec, 28/01/2017
Internauci o zimie Wyniki ankiety Już od ponad miesiąca znamy odpowiedzi na pytania dotyczące białych,śnieżnych świąt Bożego Narodzenia. Dokładnie...
ANKIETA
brak aktywnych ankiet

Pokaż wszystkie ankiety

GŁÓWNI PARTNERZY

ECOCLIMA

PARTNERZY

© 2016 by PSPM - Polskie Stowarzyszenie Pasjonatów Meteorologii.
Kopiowanie jakichkolwiek materiałów ze strony surowo zabronione!
Projekt i wykonanie: sniper