OGŁOSZENIE

KATEGORIE AKTUALNOŚCI:

PROJEKT SWO

System Wczesnego Ostrzegania ( SWO ) jest projektem PSPM, za który w dużej mierze odpowiada specjalnie powołana grupa SkyProject, której głównym koordynatorem jest Arkadiusz Drozd. System ma na celu zapewnienie szybkich i dokładnych prognoz przed niebezpiecznymi zjawiskami atmosferycznymi dla całej Rzeczypospolitej Polskiej oraz monitoruje niebezpieczne warunki panujące podczas sezonu zimowego jakim są duże spadki temperatur oraz śnieżyce.

Do prognozowania wszystkich tego typu zjawisk wykorzystuje się sieć modeli matematycznych. SWO wykorzystuje pakiet 24-48 godzin przed wystąpieniem zjawiska, które są na bieżąco aktualizowane w przypadku nowych wyliczeń w prognozach. Umożliwia to większą dokładność prognozowania w przypadku burz, silnych opadów deszczu, gradu, silnych porywów wiatru, trąb powietrznych itp.


https://s26.postimg.org/jozdyyr09/SWO.png
Logo SWO


Nasz system wykorzystywany jest głównie do ochrony obywateli, ale ze względu, iż cały czas jesteśmy w ramach doskonaleń w niedalekiej przyszłości planujemy powiązać się z lokalnymi mediami. Nasza misja wymaga iście wykwalifikowanych meteorologów oraz synoptyków, którzy są w stanie przewidzieć co wydarzy się w najbliższym czasie, przed czym można zapobiec, aby uchronić najbliższych i nasze zdrowie oraz życie. Nasz personel jest bardzo aktywny w przeprowadzaniu analiz, opracowywaniu artykułów dotyczących wiedzy meteorologicznej oraz innych rzeczy, które mogą okazać się bardzo przydatne dla zwykłego człowieka. Wszyscy Ci, którzy dostali się do SkyProject są bardzo dobrze przygotowani na różne sytuacje oraz uprawnieni do umieszczania ostrzeżeń informacyjnych na stronie czy forum.


http://s26.postimg.org/8gwbp6oqh/20160503_134734_Richtone_HDR_2.jpg
Główny Przedstawiciel PSPM i synoptyk SkyProject, Jarosław Turała podczas działań terenowych


Warto zaznaczyć, że rok 2016 jest rokiem testowym naszego projektu. Będziemy analizować działanie SWO miesiąc po miesiącu i eliminować wszystkie błędy jakie się pojawią. Staramy działać się profesjonalnie tak aby służyć Wam wszystkim jak najlepiej. Dlatego też utworzyliśmy na naszym forum dział gdzie będą umieszczane nowe informacje na temat rozwoju Projektu Systemu Wczesnego Ostrzegania i gdzie również będziecie mogli prezentować swoje własny pomysły co do projektu, jak i zgłaszać wszelkie błędy/problemy, które będą występować podczas jego działania. Ze względu na chęć intensywnego rozwoju projektu szukamy również osób chętnych wstąpić do naszej grupy SkyProject. Link do działu dyskusji na temat SWO i naboru nowych synoptyków znajdziecie poniżej.link do działu SWO: http://www.pspm.org.pl/forum/forumdisplay.php?fid=75
link do naboru do grupy SkyProject: http://www.pspm.org.pl/forum/showthread.php?tid=47
Pogoda na jutro: 19.02.2018 r.
SYSTEM WCZESNEGO OSTRZEGANIA

Powiększ mapę
Zobacz skalę

Czas obowiązywania ostrzeżenia:
10.07.2017 08CEST - 11.04.2017 08CEST

Burze
Ostrzeżenia przed burzami
1

Możliwośc wystąpienia burz pojedynczych lub słabo zorganizowanych z opadem deszczu o charakterze nawalnym do 10 l/m2 oraz gradu do średnicy 1 cm i porywami wiatru do 80 km/h.
2

Możliwość wystąienia burz zorganizowanych, również o charakterze superkomórkowym z opadem nawalnym powyżej 10 l/m2 oraz gradu o zakresie średnic 2 - 3 cm i wietrze do 100 km/h. Stopień drugi wydaje się przy minimalnie 40 procentowej szansie na wystąpienie trąby powietrznej.
3

Możliwość wystąpienia burz zorganizowanych raz superkomórkowych z opadem deszczu o charakterze nawalnym powyżej 20 l/m2 oraz gradu o średnicy powyżej 4 cm i wietrze przekraczającym 100 km/h. Stopień trzeci wydaje się przy ponad 60 procentowej możliwości wystąpienia traby powietrznej.

Powiększ mapę
Zobacz skalę

Czas obowiązywania ostrzeżenia:
Nie ustalono

Wiatr
Wiatr
1

70 - 90 km/h
2

91 - 110 km/h
3

powyżej 111 km/h

Powiększ mapę
Zobacz skalę

Czas obowiązywania ostrzeżenia:
Nie ustalono

Opady
Opady
1

10 - 20 mm
2

21 - 40 mm
3

41 mm i wiecej

Powiększ mapę
Zobacz skalę

Czas obowiązywania ostrzeżenia:
Nie ustalono

Upały
Upały
1

od 30°C do 32°C
2

od 33°C do 35°C
3

36°C i więcej

Powiększ mapę
Zobacz skalę

Czas obowiązywania ostrzeżenia:
Nie ustalono

Mrozy
Mrozy
1

od -10°C do -15°C
2

od -16°C do -20°C
3

-21°C i mniej

Powiększ mapę
Zobacz skalę

Czas obowiązywania ostrzeżenia:
Nie ustalono

Pozostałe
Mrozy
1

od -10°C do -15°C
2

od -16°C do -20°C
3

-21°C i mniej
PSPM TV


NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Pył wulkaniczny- kwiecień 2010
Przez Stanisław Malec, 19/04/2017
Siedem lat temu o tej porze, śledziliśmy informację o pewnej chmurze. Nie była to jednak żadna z chmur znanych nam z obserwacji, nie był to też Cumulo...
Niebezpieczny lód!
Przez Stanisław Malec, 12/02/2017
Niebezpieczny lód ! Trwa sezon ferii zimowych,uczniowie jednych województw kończą, zaś innych dopiero rozpoczną zimowy odpoczynek. Obecnie ferie ro...
Internauci o zimie
Przez Stanisław Malec, 28/01/2017
Internauci o zimie Wyniki ankiety Już od ponad miesiąca znamy odpowiedzi na pytania dotyczące białych,śnieżnych świąt Bożego Narodzenia. Dokładnie...
ANKIETA
brak aktywnych ankiet

Pokaż wszystkie ankiety

GŁÓWNI PARTNERZY

ECOCLIMA

PARTNERZY

© 2016 by PSPM - Polskie Stowarzyszenie Pasjonatów Meteorologii.
Kopiowanie jakichkolwiek materiałów ze strony surowo zabronione!
Projekt i wykonanie: sniper