OGŁOSZENIE

KATEGORIE AKTUALNOŚCI:

DOŁĄCZ DO NAS

Jeśli ktoś z Was zastanawia się jak zostać członkiem Polskiego Stowarzyszenia Pasjonatów Meteorologii, jest to odpowiednie miejsce by poznał odpowiedź. Najpierw jednak zanim wyjaśnimy Wam jak tego dokonać opowiemy Wam o nowych możliwościach i korzyściach jakie można zyskać po wstąpieniu do stowarzyszenia.


Możliwości i korzyści z członkostwa w PSPM:

 • Możliwość uczestniczenia w formie aktywnego działania w wydarzeniach organizowanych przez stowarzyszenie np. wystawach fotograficznych, wykładach w szkołach i różnych instytucjach itd.
 • Możliwość podejmowania decyzji na temat rozwoju i przyszłości strony internetowej stowarzyszenia, jak i forum stowarzyszenia.
 • Możliwość podejmowania decyzji na temat rozwoju i przyszłości stowarzyszenia.
 • Rozwój osobisty poprzez uczestniczenie w organizowanych przez PSPM wydarzeniach, które pomogą każdemu członkowi zyskać doświadczenie, wiedzę i umiejętności do rozwoju potencjału osobistego.
 • Możliwość poznawania meteorologii i poszerzania wiedzy na jej temat w całkiem nowy przyjazny sposób bez wymagania od danej osoby jakiejkolwiek wiedzy dot. tej dziedziny.
 • Działanie w zgranej grupie i miłej atmosferze.
 • Możliwość odgrywania w stow. co raz większej roli poprzez swój aktywny udział w jego życiu codziennym.
 • Zawieranie nowych znajomości poprzez wspólną integrację rozumianą przez uczestniczenie w zjazdach/zebraniach stow. i działaniem na forum.
 • Możliwość edukowania innych i pomagania im w poszerzaniu swojej wiedzy w zakresie meteorologii.
 •  

I wiele, wiele innych....

Po przedstawieniu Wam już tych najważniejszych możliwości i korzyści jakie mogą się przed Wami otworzyć musimy wspomnieć Wam również o wymaganiach, jakie musi spełnić osoba ubiegająca się o członkostwo w naszym stowarzyszeniu. Tych wymagań jest bardzo mało, a tak naprawdę tylko trzy i brzmią one następująco: " Każda osoba ubiegająca się o członkostwo w PSPM musi zapoznać się z regulaminem stowarzyszenia."


 

" Każda osoba ubiegająca się o członkostwo w PSPM powinna aktywnie uczestniczyć w życiu codziennym forum. Wyjątek stanowi sytuacja kiedy dana osoba jest pozbawiona takiej możliwości poprzez brak komputera, internetu, bądź w związku z zmianami w życiu prywatnym. "
" Każda osoba ubiegająca się o członkostwo w PSPM musi mieć ukończone 18 lat. "
Myślimy, że powyższe wymagania nie są straszne i każdy zainteresowany powinien je bez problemu spełnić. Teraz gdy zapoznaliśmy Was już z możliwościami, korzyściami otwierającymi się po wstąpieniu do stow. i wymaganiami, jakie każdy musi spełnić, możemy Was poinformować co trzeba zrobić by zostać członkiem PSPM. 
 

Każdy zainteresowany musi:

 • Pobrać i wypełnić wniosek zawarty w załączniku na dole i następnie wysłać go na adres e-mail: jaroslaw.turala@wp.pl
 • Ten sam wniosek wydrukować, wypełnić i przesłać go pocztą na adres:  Ul. Staffa 12/83, 95-100 ZgierzW razie ewentualnych pytań prosimy kontaktować się z Głównym Przedstawicielem stowarzyszenia, Jarosławem Turałą.

 
E-mail: jaroslaw.turala@wp.pl
Tel: 509-912-549 Wniosek oraz regulamin pobierzecie pod tym linkiem:
http://www.pspm.org.pl/forum/showthread.php?tid=33
Pogoda na jutro: 19.02.2018 r.
SYSTEM WCZESNEGO OSTRZEGANIA

Powiększ mapę
Zobacz skalę

Czas obowiązywania ostrzeżenia:
10.07.2017 08CEST - 11.04.2017 08CEST

Burze
Ostrzeżenia przed burzami
1

Możliwośc wystąpienia burz pojedynczych lub słabo zorganizowanych z opadem deszczu o charakterze nawalnym do 10 l/m2 oraz gradu do średnicy 1 cm i porywami wiatru do 80 km/h.
2

Możliwość wystąienia burz zorganizowanych, również o charakterze superkomórkowym z opadem nawalnym powyżej 10 l/m2 oraz gradu o zakresie średnic 2 - 3 cm i wietrze do 100 km/h. Stopień drugi wydaje się przy minimalnie 40 procentowej szansie na wystąpienie trąby powietrznej.
3

Możliwość wystąpienia burz zorganizowanych raz superkomórkowych z opadem deszczu o charakterze nawalnym powyżej 20 l/m2 oraz gradu o średnicy powyżej 4 cm i wietrze przekraczającym 100 km/h. Stopień trzeci wydaje się przy ponad 60 procentowej możliwości wystąpienia traby powietrznej.

Powiększ mapę
Zobacz skalę

Czas obowiązywania ostrzeżenia:
Nie ustalono

Wiatr
Wiatr
1

70 - 90 km/h
2

91 - 110 km/h
3

powyżej 111 km/h

Powiększ mapę
Zobacz skalę

Czas obowiązywania ostrzeżenia:
Nie ustalono

Opady
Opady
1

10 - 20 mm
2

21 - 40 mm
3

41 mm i wiecej

Powiększ mapę
Zobacz skalę

Czas obowiązywania ostrzeżenia:
Nie ustalono

Upały
Upały
1

od 30°C do 32°C
2

od 33°C do 35°C
3

36°C i więcej

Powiększ mapę
Zobacz skalę

Czas obowiązywania ostrzeżenia:
Nie ustalono

Mrozy
Mrozy
1

od -10°C do -15°C
2

od -16°C do -20°C
3

-21°C i mniej

Powiększ mapę
Zobacz skalę

Czas obowiązywania ostrzeżenia:
Nie ustalono

Pozostałe
Mrozy
1

od -10°C do -15°C
2

od -16°C do -20°C
3

-21°C i mniej
PSPM TV


NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Pył wulkaniczny- kwiecień 2010
Przez Stanisław Malec, 19/04/2017
Siedem lat temu o tej porze, śledziliśmy informację o pewnej chmurze. Nie była to jednak żadna z chmur znanych nam z obserwacji, nie był to też Cumulo...
Niebezpieczny lód!
Przez Stanisław Malec, 12/02/2017
Niebezpieczny lód ! Trwa sezon ferii zimowych,uczniowie jednych województw kończą, zaś innych dopiero rozpoczną zimowy odpoczynek. Obecnie ferie ro...
Internauci o zimie
Przez Stanisław Malec, 28/01/2017
Internauci o zimie Wyniki ankiety Już od ponad miesiąca znamy odpowiedzi na pytania dotyczące białych,śnieżnych świąt Bożego Narodzenia. Dokładnie...
ANKIETA
brak aktywnych ankiet

Pokaż wszystkie ankiety

GŁÓWNI PARTNERZY

ECOCLIMA

PARTNERZY

© 2016 by PSPM - Polskie Stowarzyszenie Pasjonatów Meteorologii.
Kopiowanie jakichkolwiek materiałów ze strony surowo zabronione!
Projekt i wykonanie: sniper